Özel, İmamoğlu’na ziyaret: İktidar olma sorumluluğumuz var

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin İstanbul Saraçhane’deki ‘Büyük Eğitim Mitingi’ öncesinde İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu İBB Bakırköy Hizmet Binası’nda ziyaret etti.

Özel burada yaptığı değerlendirmede, “Sayın Başkanım öncelikle 31 Mart seçimlerinde göstermiş olduğunuz büyük başarı ve bütün Türkiye’nin gözünün üzerinde olduğu bir seçimi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını üçüncü kez ve en büyük farkla kazanmanızdan dolayı sizi tebrik ederim. Beş yıl önce ilk önce daha küçük bir farkla kazanılmış ama sizin bu başarınız hazmedilemeyip, seçimler yenilenmişti. O yenilenen seçimlerde İstanbul seçmeni feraseti, iyi niyeti, hakkaniyeti ve adalet duygusuyla harekete ederek size çok büyük bir destek vermişlerdi. Beş yıl süreyle onlara hizmet etme imkanı buldunuz. O beş yıl CHP belediyeciliğinin markalaştığı bir beş yıl oldu. Sonunda yapılan seçimlerde bir öncekinde tekrar seçimde adalet duygusuyla hareket edenler, hakkınız yendiği için size destek verenler, bu sefer oy verir mi diye merak edilirken, onun da çok ilerisinde bu kez çok geniş bir memnuniyetle İstanbullular sizin göreve devam etmenizi ve İstanbul’a bir beş yıl daha hizmet etmenizi istediler. Bu görevi ve sorumluluğu size ve ekibinize yüklediler. Ben hem sizi hem hangi partiden seçilmiş olursa olsun bütün büyükşehir belediye meclis üyelerimizi kutluyorum. Başarılar diliyorum” dedi.

Özel, “Bu dönem geçen dönemin aksine belediye meclis çoğunluğunun da grubumuzda olduğu, bundan sonraki süreçte hizmetleri yaparken daha az engellenebileceğimiz, daha rahat hareket edebileceğimiz bir beş yıllık süreç olacak. Tabi İstanbul’da beş yılda Ekrem İmamoğlu ve ekibinin yaptığı belediyecilik 31 Mart gecesi CHP’nin bütün Türkiye’ye yayılan ve haritada nüfusun yüzde 65’i, ekonominin yüzde 80’i, toplanan verginin yüzde 87’sinin olduğu coğrafyaya hizmet etme imkanının yakalamamızda en önemli göstergelerden bir tanesi. Bugün bir telaş var Türkiye’de. CHP’nin İstanbul’da markalaşan hizmetleri şu anda bütün Türkiye’ye yayılıyor. Bütün yeni seçilen belediye başkanlarımız hızla halk lokantaları açmak için yer bakıyorlar. Yeri tutanlar hazırlıklarını yapıyorlar. Hatta ilk birkaç tanesi açıldı bile. Diğer yandan kreşlerle ilgili çabalar var, yurtlarla ilgili çok önemli çabalar var. Anne kart uygulamasının nasıl olduğunu ve nasıl yapılabileceğine ilişkin genel merkezimize, sizlere tüm belediye başkanlarımızın çok ciddi şekilde yönelmeleri var” diye konuştu.

Özel, “Biz bu konuda İstanbul ve Ankara başta geçmiş dönem çok başarılı belediyecilik uygulamaları ile Mersin, Antalya, Adana’da yapılan işlerin. Muğla’da, Aydın, İzmir, Eskişehir’de uzun süredir sürdürülen halkçı belediyecilik uygulamalarının artık bir eşgüdüm halinde ve bütün Türkiye’de aynı görünür yüzle vatandaşlarımıza sunulmasını önemsiyoruz. Bunun için CHP’li belediyelerde eğitim, eş güdüm ve denetimin sağlanacağı yeni ve çok güçlü bir yapı hazırlandı. Yavaş yavaş çalışmalarına başladı. Önümüzdeki dönemde bütün Türkiye sizin öncülüğünüzde başlayan, vizyoner hizmetlerin CHP’nin bütün belediyelerine yayıldığını ve eş güdüm halinde yürütüldüğünü görecekler” ifadelerini kullandı.

‘İKTİDAR OLMA SORUMLULUĞUMUZ VAR’

Özel, “31 Mart seçimlerinden önce şöyle bir sorumluluğumuz vardı. CHP’nin israftan kaçan, hizmete yönelen, herkesi kucaklayan belediyeciliğinin İstanbul’da bir dönem daha tescillenmesi gerekiyordu. Ama bu seferki sorumluluğumuz, CHP’nin bu adil ve kamucu yönetim anlayışının, ‘Artık buraları böyle yönetenler, Türkiye’yi de çok iyi yönetir’ diyerek yapılacak ilk genel seçimlerde CHP’yi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisini iktidara taşıma sorumluluğumuz var. Bu anlamda herkes bize bu gözle bakıyor. Ben sizin, ekibinizin, sadece siyasi ekiminizin değil genel sekreterimizden, yardımcılarından, iştiraklerimizin yönetim kurulu başkanlarından başlayarak, 90 bin kişilik İstanbul Büyükşehir Belediyesi ailesinin de aynı motivasyon ve görev bilincinde olduğunu görüyoruz. Büyük bir umut ve gururla sizleri takip ediyoruz. Yolunuz açık olsun. Bir kez daha tebrik ediyor ve başarılar diliyorum” diye konuştu.

‘BU KENTTE İNSANLAR DAHA MUTLU VE GELECEKTEN DAHA UMUTLU’

Özel, ziyaretinde Şeref Defterini imzaladı. Özel, deftere “Cumhuriyetin ikinci yüzyılının ilk seçimlerinden birinci parti olarak çıkmamızın gururunu yaşıyorum. Bu büyük başarıda en önemli pay şüphesiz önceki beş yıl başarı ile görev yapmış başkanlarımız ve ekiplerinindir. Sayın Ekrem İmamoğlu beş yıl süreyle İstanbul’u eşit, adil, halkçı, israftan uzak yönetim anlayışı ile kucakladı. Kendisinin enerjisi çevresi ve tüm kente yayıldı. Bu kentte şimdi insanlar daha mutlu ve gelecekten daha umutlu. Sorunlar var ama çözüleceğine dair artık umut var. Bizlerin umudu da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisini ilk genel seçimlerde birinci parti ve iktidar yapmaya dairdir. Bu yolda birlikte yürümekten onur duyduğum Ekrem Başkana önümüzdeki süreçte de başarılar diliyorum” diye yazdı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir